054-4522020 |  052-6005427

       

מרכז הדרכת הוריםבשביל היחסים במשפחה

style="font-family:arial,helvetica,sans-serif;">Site by Armadil
style="font-family:arial,helvetica,sans-serif;">Powered by Webydo

הורים יקרים, תודה על הכרת התודה. אתם קוצרים כעת את התוצרת שזרעתם. שלכם, עידית ואתי.

עידית היקרה,                                                                            2012
זוהי הזדמנות מיוחדת להגיד לך תודה על חוויה נעימה ויוצאת דופן שעברתי איתך
.
הגעתי אלייך במקרה, ללא ציפיות גבוהות לחידושים והפתעות, מתוך מחשבה שאם לא יועיל לא יזיק, אחרי שעברתי סדנת הורים של אדלר, אותה סיימתי כחצי שנה לפני שנפגשנו.
להפתעתי ולשמחתי קיבלתי הזדמנות חדשה לבחון, לחדד ולהעמיק את הבנתי, קבלתי והיכולת להכיל את השיטה.
בסיועך האדיב, במקום בו תמיד היה נעים להגיע, להתקבל, לשתף, לספר, לקבל תמיכה, חיזוק, הבנה, הכלה ומורה נבוכים לדרך ולהמשך הפעולה בבית - קיבלתי מחדש חיזוק לכלים שרכשתי בעבר, תוך התייחסות מדויקת אל עצמי, אל הבית שלי, אל הילדות שלי - דבר שאפשר עבודה מעמיקה על נושאים ספציפיים - תוך התבוננות שלך ושלי פנימה אל תוך עולם התוכן הפרטי של המשפחה שלי.
בעזרת נסיונך הרב ואישיותך החמה, הנעימה, העוטפת והמרגיעה ידעת לשאוב ולהוציא ממני מידע, בלי ביקורת, שסייע להעלאת המודעות שלי, שאפשר לי לקבל הבנה מעמיקה יותר של התאוריה האדלריאנית, תוך שהדוגמאות למה עושים באות מחיי היומיום המשפחתיים שלי, שיסייע לי לפעול טוב יותר במתחם הביתי שלי.

נתת לי "שיעורי בית" ממפגש למפגש כדי שנוכל לבחון את ההתקדמות שלנו לטובת השגת חיים משפחתיים טובים יותר וציידת אותי ב"ארגז כלים" לדרך שיאפשר לי להמשיך ולהגיע לתוצאות יומיומיות טובות יותר בתור אמא.

אני מודה לך על כל הסיוע שנתת לי. אני מודה לך על המשוב הבונה והמלמד. אני מודה לך על התמיכה וההקשבה שהיו חשובים לי כל כך. אני מודה לך על שאפשרת לי ללכת ולהעמיק בדרך הזו שצריכה להמשיך וללוות אותי לתמיד, כי תמיד אהיה האמא של בנותיי.

תודה מעומק הלב ותודה על שהשארת את הדלת פתוחה להמשך מפגשים אם וכאשר אצטרך.
שלך בהערכה רבה ואהבה ענת, תל-אביב.ברצוני להודות לך עידית יקרה,
ניתקלתי בבעיה מאוד קשה: יש לי ילד בן 12 וחבר שלו נפטר ממחלת הסרטן.

לא ידעתי מה לעשות ,הייתי מאוד מבולבלת, קצת מבוהלת ועצובה בעצמי מהסיפור הכאוב, וכן מעצם העובדה שלא ידעתי כיצד לבשר לבני את הבשורה. התקשרתי אליך, עידית, ואת נתת לי הדרכה, הרגעת אותי מאוד, ודברייך נטעו בי תחושת בטחון בהתמודדות במצב עדין זה.
ברוך השם, הסברתי לבני, הוא קיבל את זה עם כאב, שאלות, מעט בכי, ואני הרגשתי יותר רגועה ובטוחה בעצמי בהתמודדות מול בני, ואכן עברנו את זה בשלום.

יישר כח עידית, ותודה על הכלים הפרקטיים, ההקשבה, ההרגעה, הסבלנות והמוכנות שלך לעזרה.
מרגלית, נתניה.
 
 
עידית היקרה       
ברצוני להודות לך על התנדבותך מזה כשנה וחצי כיועצת להורים ב"קול להורה" – קו הייעוץ להורים לילדים בגיל הרך.

את קשובה לנועצים שלך, מכילה, שופעת ידע וניסיון ומתמודדת בהצלחה עם הסוגיות המגוונות המגיעות לקו הייעוץ.
את משקיעה בייעוץ ידע רב, אמפטיה ורגישות רבה כך שההורים הפונים לייעוץ מסיימים את השיחה בתחושת רווחה גדולה והמשובים שלהם מעידים על כך. בנוסף, את מציידת אותם בכלים ובידע המשמשים אותם בהתמודדויות המורכבות שלהם לאחר שיחת הטלפון.
את מאוד מקצועית, אנושית, אמינה, דייקנית וחרוצה. אני יודעת שכאשר את במשמרת אני סמוכה ובטוחה שהעבודה תתנהל כהלכה, במקצועיות וביעילות. תכונות אלה סייעו לנו מאוד גם בחניכת מתנדבים חדשים בקו.
את נכונה לעזור ולהושיט יד כאשר אנחנו נתקלים בקושי ואני חשה אותך כשותפה מלאה לעבודה החשובה שאנחנו עושים בקו.
תודה רבה ובהצלחה, שוש כהן אלבז - מנהלת קו הייעוץ "קול להורה"


לאתי מינדל היקרה.
רצינו לומר שההשתתפות בסדנא שהעברת לנו בחורף שעבר הייתה פשוט נהדרת.

העברת את הדברים בצורה קלילה, בהירה ובאווירה מאוד חיובית והיית קשובה גם בשעות שמחוץ למועדי הסדנא. אמנם בפרק הזמן ההוא הדברים לא היו כ"כ מעשיים מבחינתנו כי ילדינו היה קטן, אבל כיום אנו מיישמים את מה שלימדת אותנו אז. אנו מאמינים כי ללא קווים מנחים אלו, היינו מוצאים עצמנו במצב קצת יותר מורכב.

תודה רבה! מיכל ואריאל.


בס"ד

עידית יקרה,
פניתי אליך מפני שהבנתי כאם, בת 47 לשני ילדים בגילאי 12 ו-17, כי הורות צריך ללמוד ולהבין כדי שאוכל לפעול בדרך יותר אפקטיבית.

הגעתי עם שאלות והתלבטויות בקשר לדרך,  כשאני יודעת שיש לי הרבה עבודה מול בני בן ה- 12, בנושא גבולות וסמכות הורית, תקשורת לקויה, ועם בעיה ספציפית שיש לבני, הרגשתי שההתמודדות קשה לי בתפקידי כאם. ביקשתי לחשוב, ללמוד ובעיקר שתלווי אותי בדרך. קיבלתי ממך ידע רב, ובעזרת  תמיכתך ועידודך, הצלחתי ליישם.
במהלך המפגשים בהם למדתי בעיקר, עלתה המודעות על עצמי ויכולתי לפגוש היבטים נוספים שלא ראיתי וידעתי קודם לכן. כיום אני מרגישה שיש בידי מודעות מוגברת וכלים להתמודדות....וזה למעשה משרה בי בטחון בהתנהגותי.
המפגשים היוו עבורי חוויה ואני ממליצה לכל הורה מתלבט / שואל /תוהה בקשר לתפקידו כהורה לערוך מפגשי התייעצות פרטניים שכאלה, שיכולים להניב תועלת רבה לצד ידע והנאה, כפי שחוויתי.
לתחושתי התהליך שעברתי  היה מאד מעשיר ועל כך אני מודה לך, על הידע, הגישה היסודיות והמעודדת, על הרצינות והרצון הטוב להיות שם עבורי.
עצם היותך אדם מכיל, אפשר לי להביא את עצמי באופן פתוח ולקחת את עצותייך שתרמו לשיפור עצום בגישתי ושינו את פני האווירה המשפחתית והתנהגותו של בני. היית איתי ועבורי מעל ומעבר בשעות מצוקה בכל בעיה שהייתה לי לא היססתי לרגע לבקש את חוות דעתך הקולעת והחכמה ויחד עם זה תמיד ידעת להגיד מילה טובה.

אומרים שמים שקטים חודרים עמוק - כך את עידית – בעדינות וברוגע, בלי לחץ, בדרכך השקטה ועם זאת העצומה ביותר, להרגשתי, סייעת לי לחולל שינוי גדול באווירה, ובגישה שלי לבני, לבן זוגי ובכלל. מאמינה שאשוב לפגוש אותך ואיעזר בייעוצך גם בעתיד. אני מודה ומעריכה מאד את עבודתך – יישר כוח.
מרגלית,  נתניה

 
אתי היקרה,
שנה שעברה הייתה בהחלט שנה של הרבה שינויים אצלנו ובמיוחד עבור בני, לאחר 4 שנים שהוא היה בן יחיד ,פתאום קיבל זוג אחים חדשים ששאבו את מרבית תשומת הלב בבית וגם המעבר לגן עירייה.
הדברים הללו יצרו אווירת מתח בבית והתנהגות אלימה מצד בני ,כלפינו וכלפי אחיו, לא ידענו כיצד להתמודד איתה ובכלל לקבל אותה.

אחרי מספר מפגשים איתך, הצלחתי להבין מה בדיוק בני מרגיש וזה גרם לי להיות יותר רגישה, סובלנית, קשובה אליו ויחד עם זאת להציב גבולות.
אין ספק שהאווירה בבית שלנו השתנתה, האלימות פסקה והיום בני משחק עם אחיו, אוהב אותם והמודעות שלנו למתן תשומת הלב לכל אחד מהילדים גבוהה. לכל אחד בבית יש את המקום שלו והייחודיות שלו.
תודה לך על כל העזרה, תהליך הלמידה שבהחלט "פתח את הראש" ועזר לנו לשנות את האווירה בביתנו.
תודה תודה, טלי.

 
עידית יקרה,
כשהגעתי אלייך הייתי מבולבלת ,מתוחה עם המון רגשות אשם חסרת אונים ומאד עייפה, עם המון שאלות והתלבטויות פשוט נואשות.
האווירה בבית הייתה מאד מתוחה ומי כמוך יודעת כמה קשה לגדל שני בנים בגיל ההתבגרות לאם חד הורית משימה לא קלה.
אני בת 46 ואם לשני בנים-  בני 13 ו-11 שנים.
היו מריבות אחים, עקשנות, תקשורת לקויה עם מתבגר, חוסר גבולות,
וכל ניסיונותיי לשפר את האווירה לא הועילו. הפכתי לפסימית.
כבר מהפגישה הראשונה שלנו חשתי בשינוי שחל בי, הקשבת לי עם המון רגש, היית לי כאוזן קשבת, חשתי יותר אופטימיות, ומפעם לפעם התחושה התגברה ממקום יותר רגוע כשאת מלווה ותומכת בי, יכולתי לקחת כלים להתמודדות.

בעזרת הסברייך הבנתי כיצד עלי לפעול כדי להשיג את מטרותיי ממקום חדש, לימדת אותי כיצד להגיע לליבם של ילדיי, כיצד לדבר איתם, להציב גבולות, לעודד ולפרגן להם.

כשהזלתי דמעה תמכת, עודדת, וחיבקת אותי וידעת לומר לי כמה אני אימא טובה. בעזרת התהליך שעברתי במפגשי הייעוץ האישיים איתך, למדתי  להיות אימא לכל דבר. לא אשכח שבפגישה השנייה שלי באתי עם עט ומחברת ורשמתי כל מילה שיצאה מפיך. שחלילה לא אשכח.  ישבתי בלילות, קראתי ושוב חזרתי ושוב קראתי ושיננתי את כל שיחותינו, והחשוב מכל שיישמתי את הכתוב. ומפעם לפעם ראיתי את השינוי בעצמי וכתוצאה מכך בבית ובילדים.

לעיתים אני נתקלת בבעיה ואני רצה למחברת ושם אני מוצאת את הפתרון. הקדוש ברוך הוא שלח לי אותך בדמות מלאך שאותך לעולם לא אשכח. בזכותך אישה יקרה ראיתי את האור בקצה המנהרה. מלאה אני תודות על הכול, בשמי ובשם בניי.
צילה, נתניה
 
לעידית היקרה
השתתפנו בסדנת הורים בהדרכתך כשביתנו הייתה בת כשנתיים על מנת לרכוש כלים להורות בשיטת אדלר.

נהנינו מהמפגשים באוירה בייתית וחמה אותה השכלת ליצור במפגשים.
למרות שביתנו עוד היתה קטנה ונושאים רבים עוד לא היו רלוונטיים לנו, שמחנו לשמוע על נושאים שונים ממך ומשאר משתתפי הסדנה ולהתכונן לעתיד לבוא. יכולת ההקשבה שלך, הסבלנות וההכלה הפכו את המפגשים לקרקע נוחה להעלאת לבטים והתמודדויות מצד כל המשתתפים וכך רכשנו כלים רבים להתמודדויות עתידיות.

לאחר שנולד בננו השני היינו חלק מההתמחות שלך בייעוץ פרטני והגענו לקבל סיוע בהתמודדות עם כניסת אח חדש למשפחה. התמקדנו בנושאים המעניינים אותנו יחד עם שימוש בכלים שכבר הכרנו מהסדנה, מה שהקל מאוד על ההתמודדות עם נושאים רבים שהעסיקו אותנו באותה עת.

רצינו להודות לך על כך שתמיד היית אוזן קשבת לנושאים המטרידים אותנו, ואכן פנינו להתייעץ איתך טלפונית גם מחוץ לשעות הסדנה והייעוץ הפרטני. תודה לך על העצות המועילות ועל הנכונות לעזור מתי שרק פנינו אלייך. אני בטוחה שנשמור על קשר ושנמשיך להיוועץ בך עוד שנים רבות.
בברכה, אריאל ואפרת הורים לבן שנה ובת 4, תל-אביב.


עידית יקרה
זה לא המפגש הראשון בינינו, אבל גם הפעם בתוך פחות משעה עשית לנו סדר לעופר ולי בסוגיה שמעסיקה אותנו רבות לאחרונה "סוגיית המינונים".


את כל כך חריפה ומדייקת מצליחה לכבד את 2 בני הזוג באותה מידה, בלי ספק מתוך המקום המכבד הקיים בך.

גם בגילי המתקדם 57 כשעבודת המודעות חזק בעוכריי אני לצערי עדיין נופלת לבורות בהם אני זקוקה ליועצת טובה ויותר מכל נבונה שתצליח להאיר את דרכי ולהעלות אותי חזרה על הפסים, ותיתן לי את הכוח להאמין שלמרות השונות יש מקום לכבוד הדדי כנה ואמיתי, שבלעדיו זוגיות לא יכולה להתקיים.

בזכותך עידית שקטה הסערה, ולכל אחד מאיתנו חזר הביטחון בעצמו ובדרכו ואיך הסברת לנו בחכמתך ? כבוד הדדי, באמת כנה ארצה ליישם, אכבד את בעלי במינונים המתאימים לו.

אנחנו אסירי תודה על פגישה ממצה ויעילה שעכשיו מה שנותר לנו – לאמץ את הגישה המכבדת בכל מובן המלה להקשיב ולהשמיע האחד לשני, אבל בלי ספק ללא ניסיונות להשתלט על האחר.

השתכנעתי שהאמת לא בכיסו של מישהו מאיתנו אלא היא סובייקטיבית בהחלט תודה ויישר כוח, אזכור להיוועץ בך בכל סוגיה  שתטרידני, הייעוץ שלך – מעשי ופרקטי וניתן ליישום מיידי ויותר מכל ננסה להשתמש בעצתך: "לעשות עבודה אישית, לבחור  בכל יום מחדש להתאמן ולהשתמש בכלים המעשיים, בתקווה שתבוא צמיחה וגדילה אישית בעקבותיה".
להשתמע! בשורות טובות. אתי, תל אביב.
 
תודה תודה ועוד....
עידית היקרה,

אני כותבת לך את המכתב הזה (שהוא לאו דוקא מכתב פרידה ) אלא מכתב המהווה סיומה של תקופה מאד מהותית וחשובה.....תקופה שבה נפגשנו שתינו פעם בשבוע לשעתיים (גם במסגרת קורס הנחיית הורים וגם במסגרת פרטנית אישית) כדי לשמוע ,לנתח ולהבין את הספורים הכי אישיים, הכי מרגשים והכי חשובים שלי- עם הילדים.
הפגישות שלנו אצלך תמיד היו באוירה חמה, נעימה, תומכת ומעודדת (ואף פעם לא מאשימה).  
תמיד ידעת להקשיב לי עם המון סבלנות סובלנות, חיוך קל ומילה טובה ולעזור לי תוך כדי – עם המון מסירות, הכוונה נכונה ונתינה.
דיברנו על כל ההתלבטויות , המחסומים וחוסר האונים לעיתים - ואת תמיד היית שם בשבילי. לנתח את המקרים, לכוון, ולתת לי את הכלים המתאימים (לעיתים אף עד רמת מציאת המילים ובניית המשפטים הנכונים בהתנהלות מול הילדים). להדריך ולעזור לי למצוא את "דרך המלך" הנכונה- בחיי היום יום עם הקטנים.

תמיד ניתחת ותארת כל מקרה באור אחר ושונה - כדי שאוכל להבין והארת לי המון נקודות שבהן התקשיתי להבחין ! ממך למדתי איך בונים את התקשורת הנכונה עם הבנות וגורמים להן להרגיש מאד בטוחות מועצמות ומחוזקות.
עידית, המון המון המון תודה. על כל ההשקעה, הרצון הטוב והנתינה להוביל אותי אל הדרך הנכונה והבטוחה . אני סמוכה ובטוחה שכל הורה אשר יהיה ביכולתו לקבל ממך את הייעוץ וההכוונה - יצליח להגיע להורות הרבה יותר נעימה בטוחה ונכונה.
ומתוך מקום של המון הערכה, בזכותך, אני יוצאת היום  לדרך חדשה במסלול ההורות הכל כך מורכב אך כה נפלא.   תודה. מיכל. אמא לבנות בגילאים  8 ו - 5, תל-אביב.                     

מרכז הדרכת הורים - ייעוץ משפחתי והדרכת הורים

עידית מאיר ואתי מינדל "בשביל היחסים במשפחה".
..